אחרי התחקיר של הצינור: דניאל סיריוטי פוטר מישראל היום

ב"ישראל היום" הוחלט לסיים את העסקתו של ראש דסק הערבים וכתב אזורי בחיפה ובגליל בעקבות התחקיר שחשף כי ניסה לסחוט באיומים מכר שלו, כך שבדה סיפור כי יש נגדו חקירה על עבירות מין בילידיו, ושביכולתו להשתיק את הסיפור ולהביא לסגירת התיק תמורת תשלום של עשרות אלפי שקלים
דניאל סיריוטי, העיתונאי שנחקר בחשד לניסיון סחיטה | צילום: מתוך טוויטר

בעקבות החשיפה של הצינור ברשת 13 לפיה עיתונאי “ישראל היום” ניסה לסחוט באיומים מכר שלו, יריב חן, בכך שבדה סיפור כי יש נגדו חקירה על עבירות מין בילידיו, ושביכולתו להשתיק את הסיפור ולהביא לסגירת התיק תמורת תשלום של עשרות אלפי שקלים, הוחלט ב”ישראל היום” לסיים את העסקתו.

סיריוטי שימש כראש הדסק לענייני ערבים וכתב אזורי בחיפה ובגליל בחינמון של משפחת אדלסון.

על פי מה שנחשף עד כה על ידי מגיש התכנית גיא לרר והתחקירן שמאחורי הסיפור, אמיר שואן, סיריוטי פנה אל המכר וסיפר לו כי נתקל בחקירה בחשד לפשעי מין שביצע נגד ילדיו. באותה נשימה הוסיף כי בזכות קשריו הוא יכול לדאוג שהדבר לא יפורסם וכך להביא למעשה לסגירת התיק. בתמורה דרש תשלום של 20 אלף שקלים. סיריוטי נחקר במשטרה כבר בקיץ השנה בעקבות האירוע. התיק כבר הועבר להכרעת הפרקליטות, אך כתב אישום עדיין לא הוגש.

עד פרסום התחקיר בתוכנית הצינור עבד סיריוטי וכתבה שלו עוד פורסמה בבוקר התחקיר. אחרי שהוחלט ב”ישראל היום” להוציא את הכתב לחופשה ולבחון את המקרה, הוחלט לסיים את העסקתו.

“לפני מספר ימים הסתיימה העסקתו של דניאל סיריוטי בישראל היום. אנו מאחלים לו הצלחה בהמשך”, נמסר מישראל היום.

דניאל סיריוטי הוא עיתונאי “ישראל היום” שנחקר בחשד לסחיטה

אתר kassit.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר [email protected]
נגישות