רונן צור העלה “אתר תחקירים אקטיביסטי” לאוויר וספג ביקורת מעיתונאים

האתר עלה לתקופת הרצה, בשלב זה ללא תכנים מערכתיים ברורים, והספיק לספוג תגובות מעיתונאים ברשת שהביעו סקפטיות לגבי אופי העבודה העיתונאית של האתר, ומקורות המימון שלו
רונן צור | צילום: זֵצ

אתר Channel שנמצא בהרצה בימים אלה, מגדיר את עצמו כאתר תחקירים אקטיביסטי. כבר בימים הראשונים לקיומו, ספג האתר ביקורת מעיתונאים לגבי אופיו והאתיקה מאחוריו., וזאת למרות שטרם פורסמו בו תכנים עיתונאיים כלשהם, אלא רק דיווחים מסוכנויות הידיעות.

טרם נודע מי העורכים או הכותבים שיעמדו מאחורי העשייה העיתונאית במיזם, השייך לאיש האסטרטגיה ויועץ התקשורת, רונן צור (שמשמש לעיתים גם כפאנליסט בחדשות 12), ושותפו אמיר נאמי.

בתקנון האתר נכתב כי:”מכיוון שלפעילות של מחלקת תחקירים עצמאית ובלתי תלויה קיימות עלויות משמעותיות, לרבות – עלויות של איסוף מידע, אימות של המידע באמצעים שונים, בדיקה משפטית – יידרש מוסר המידע להשתתף בעלויות שנקבעו מראש על ידי מחלקת התחקירים – סכום קבוע ואחיד עבור עלויות תחקיר. העלות נקבעה מראש ולא תשתנה בהתאם לתוכן תחקיר והנדרש מביצועו. השתתפות בעלויות תיעשה רק לאחר שהעורכים הראשיים של האתר יקבלו מידע ראשוני ויאשרו כי קיים בו עניין ציבורי וערך עיתונאי. השתתפות בעלויות תיעשה מול מחלקת הכספים של האתר. ניתן לבצע את התשלום באמצעות כל גורם מטעם מוסר המידע, לרבות עו”ד מטעם מוסר המידע”.

כצפוי, הדבר עורר סערה זוטא בביצת העיתונות:

כשביקשנו את תגובתו של צור, הוא הפנה אותנו לטוויטר שלו, שם כתב: “שרון שפורר, תומר מיכלזון, דוד ורטהיים וחיים לוינסון. אצלנו יודעים הכל על האינטרסים של מי שמשלם לנו. אצלכם לא. יהיה מענין לקרוא את הגילוי הנאות שלכם על מקורות הכסף, האינטרסים העמוקים והאפלים והסודות שהוסתרו עד כה. Follow The Money”.

אתר kassit.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר [email protected]
נגישות