נתניהו נגד אברמוביץ’: “פרסום שקרי”

"הזדון והרשע בשקריך באים לידי ביטוי גם בדבריך המלגלגים", נכתב במכתב התראה לפני תביעה בגין לשון הרע שנשלח על ידי ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, נגד אמנון אברמוביץ׳ מחדשות 12
אמנון אברמוביץ' | אולפן שישי, צילום מסך
אמנון אברמוביץ' | אולפן שישי, צילום מסך

ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, שלח מכתב התראה לפני נקיטת הליכים משפטיים בגין דיבה כנגד אמנון אברמוביץ’ מחדשות 12.

במכתב נטען כי אברמוביץ׳ טען בשידור באולפן שישי, על כך שהגברת נתניהו הייתה “הארכיטקטית של תכנון הפנים” של מטוס “כנף ציון” – המטוס שנועד לשרת את ראשי הממשלה ונשיאי המדינה.

“הארכיטקטית של תכנון המטוס ותכנון הפנים היתה אשת ראש הממשלה לשעבר”, אמר אברמוביץ’ ב”מהדורת שישי” מיום ה- 11.3.22 בהתייחסו לדו”ח מבקר המדינה על המטוס של ראש הממשלה. “אז קיבלנו שם חדר אח”מים שעלות התקרה עלתה 15 מיליון, ופינת מזוודות פרטית ליד הנוסעים שעלתה עוד 2 מיליון ורבע ומקלחת שעלתה 4 מיליון שלוש מאות אלף שקלים. אני לא יודע איזה מקלחת, אולי ברזים מפלטיונים, אולי שמפניה ורודה, אני לא יודע מה קרה שם”.

“כל המטוס הזה הוא כרוניקה של גחמות בבלפור”, אמר אברמוביץ’ במהדורת שישי האחרונה מה- 19.3.22. “אומר לי יאיר כץ, יו”ר ועד העובדים, בוא תראה איזה צנוע. הבעיה זה לא הצניעות, זה המפרטים המטורללים שהוכנסו פנימה ואתן לך דוגמא. בשבוע שעבר עיתונאים רבים דיווחו על זה שיש פינה מיוחדת, פינת התארגנות למזוודות נוספות מעבר למאות המזוודות שעולה 2.3 מיליון שקל. עכשיו אני אספר לך את הסיפור, פינת המזוודות הנוספת עם תקע כוח זה לא לכביסה, זה לצ’יפריאני. מסעדת יוקרה בשדרה החמישית במנהטן, כאשר ראש הממשלה לשעבר ורעייתו היו אוכלים שם ומישהו היה משלם, היו לוקחים טייק אווי לבלפור, זאת אומרת שהשאריות צריכות לטוס מצ’יפריאני בשדרה החמישית לבלפור, צריך לקרר אותן במטוס”.

במכתב ששלח עו״ד מיכאל דבורין נכתב: “אדגיש כי כל הטענות על כך שמדובר בדרישות של מרשתי שהביאו לעלויות הנ”ל הינן שקר וכזב. לא היה ולא נברא – למרשתי לא היה שום חלק בדרישות אלה והיא לא הגישה שום דרישה שכזו. הזדון והרשע בשקריך באים לידי ביטוי גם בדבריך המלגלגים כי אולי הסיבה לעלות של המקלחת הינה “שבמקום מים וסבון יש בברזים במקלחת שמפניה ורודה”.

עוד נכתב כי: “הפרסום הנ”ל אם כן שקרי לחלוטין מתחילתו ועד סופו ומשקף נבזיות מיוחדת וכוונת זדון של ממש, שלך, לפגוע בשמה הטוב של מרשתי, וזאת באמצעות ניסיון להציגה כמי שפעלה מגחמות אישיות ונהנתנות לשם השפעה על עיצוב הפנים של המטוס, והביאה באמצעות כך לבזבוז עתק של כספי ציבור”.

עו”ד דוברין מוסיף כי מדובר בהאשמה כוזבת וחסרת כל בסיס. מטעם זה מדובר בהוצאת לשון הרע מהזן החמור ביותר. “מרשתי מעולם לא עסקה בעיצוב הפנים של המטוס הנ”ל, לא פנתה בדרישות בנדון – ולא הייתה מעורבת כלל בשינויים הפנימיים שעבר המטוס אשר גורמי המקצוע לרבות גורמי בטחון – היו אלה שניצחו עליהם – והורו על ביצוע ההתאמות והשינויים השונים ללא כל מעורבות של מרשתי”.

אברמוביץ׳ נדרש להסיר את הפרסום ולהתנצל, ובנוסף לשלם 140,000 שקלים כפיצויים על הוצאת הדיבה.

אתר kassit.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר [email protected]
נגישות