משה איבגי שוחרר מהכלא וחוזר לקולנוע

השחקן, שהורשע בעבירות של מעשים מגונים והטרדה מינית, שוחרר אחרי חצי שנת מאסר וחוזר למסכים בסרט חדש אותו גם יביים. המפיק משה אדרי: "מגיע לו לחזור לעבוד אחרי תקופה ארוכה, הוא שילם את חובו לחברה". י"ור נעמ"ת תקפה: י״יונייטד קינג צריכים להתבייש בעצמם. עבריין המין עוד לא הספיק להשתחרר והם כבר עסוקים בלעשות סיבוב יחסי ציבור על גב הקורבנות"
משה איבגי | צילום: פלאש 90
Israeli actor Moshe Ivgy arrives to the Haifa Magistrate's Court for the verdict in his trial on suspicion of four counts of indecent assault and three offenses of sexual harassment, January 9, 2020. Photo by Flash90 *** Local Caption *** שחקן בית משפט תקשורת הולך חיפה שלום האשמות משה איבגי

הבוקר (ב’) פורסם בגלי צה”ל כי השחקן משה איבגי, ששוחרר לאחר שריצה חצי שנת מאסר בגין מעשים מגונים והטרדה מינית, חוזר אל הקולנוע בסרט חדש.

סרט חדש בבימויו ובכיכובו של משה איבגי, עליו עבד לפני כניסתו לכלא, צפוי לצאת בשנה הבאה, כך פורסם הבוקר בגלי צה”ל. “התיק”, מותחן, בכיכובו ובבימויו של איבגי, כבר צולם ברובו ונשארו השלמות אחרונות בטרם יגיע אל מסכי הקולנוע בשנת 2023.

משה אדרי, שאחראי על הפקתו של הסרט, אמר בריאיון לגלי צה”ל: “הסרט מתוכנן כרגע לצאת לבתי הקולנוע בשנת 2023. צריך לסיים עוד כמה דברים במוזיקה ובפוסט. מגיע לו לחזור לעבוד אחרי תקופה ארוכה שלא היה איתנו בתעשייה. הוא שילם את החוב שלו לחברה. ניתן לו צ’אנס. אני מאמין שיקבלו אותו, בלי ספק”.

מסרטי יונייטד קינג נמסר: “השחקן והבמאי משה איבגי עבד במשך שלוש השנים האחרונות על סרט המתח העלילתי ‘התיק’. לאחר שחרורו, איבגי יעבוד על השלמת הסרט, אותו הוא מביים וגם משתתף בו. מכיוון שאיבגי שילם את חובו לחברה, לקח אחריות על מעשיו, ריצה את עונשו והתנצל מעומק ליבו, אנו נחזור לעבוד איתו ונפעל להשלים את הסרט בשנה הקרובה. אנו קוראים להחזיר את מר איבגי לחיק החברה הישראלי, כי כך ראוי לעשות עם אדם אשר שילם את חובו, הביע חרטה נחרצת על מעשיו והתנצל מעומק הלב”.

חברי ועדת השחרורים כתבו בהחלטתם כי: “אין חולק שמעשיו של האסיר מכוערים וראויים לכל גנאי, ואין צורך להכביר מילים בנוגע לחומרתם במיוחד משום שבוצעו תוך ניצול מעמדו הרם בתעשיית הבידור והתרבות. מעשיו פגעו ללא ספק בזכות הנפגעות על גופן ועל זכותן לכבוד ולחירות. מדובר באסיר שאינו צעיר, ובעקבות חשיפת הפרשה הופסקה עבודתו בעולם הבידור ומאז מחוסר עבודה ומרוחק מנפגעות העבירה. התנהגות האסיר בין כותלי בית הסוהר תקינה וכאמור הוא מודה בביצוע העבירות, מביע חרטה עליהן ומגלה רצון להמשיך טיפול בקהילה. מתחילת ההליך המשפטי השתלב האסיר במסגרת טיפול והמשיך בו במהלך המאסר. גורמי הטיפול התרשמו מהשינוי החיובי שחל בעמדותיו ובדרך התבוננותו על מעשיו כמו גם מנכונותו לרכוש כלים כדי להימנע מהתנהגות דומה בעתיד”.

“המסוכנות המינית של האסיר הוערכה מהשלב הראשון בדרגה נמוכה, ולכן לא נזקק לטיפול ייעודי”, כתבו. “הטיפול שעבר, החשיפה התקשורתית, הפגיעה במעמדו החברתי והמאסר מהווים – לדעת גורמי הטיפול – גורמים המפחיתים מסוכנות, כך שהסיכוי שהאסיר ישוב ויבצע עבירות דומות נמוך. על כך יש להוסיף כי הוכנה בעבורו תוכנית שיקום בקהילה המהווה המשך מהטיפול שעבר בין כותלי בית הסוהר. זאת ועוד, שחרור מוקדם צופה פני עתיד, כך שהדגש מושם בעיקר על התהליך שעבר האסיר בין כותלי בית הסוהר, התנהגותו ומידת המסוכנות לשלום הציבור”.

יו”ר נעמת, חגית פאר, מסרה: ״יונייטד קינג צריכים להתבייש בעצמם. עבריין המין עוד לא הספיק להשתחרר והם כבר עסוקים בלעשות סיבוב יחסי ציבור על גב הקורבנות. בכדי להוסיף חטא על פשע, ביונייטד קינג גם מטיפים שעות אחרי שחרורו להחזיר את איבגי לחיק החברה הישראלית. זה המסר שהם מבקשים להעביר היום. לא מסר של הזדהות עם הקורבנות אלא מסר של הזדהות עם התוקף. נעמת תומכת בשיקום עברייני מין לאחר שחרורם ממאסר. אבל זו לא הדרך וזו לא הצורה. מביש״.

אתר kassit.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר [email protected]
נגישות