ארגון העיתונאים במגבית לטובת העיתונאים האוקראינים

ארגון העיתונאים מביע סולידריות עם עמיתיו האוקראינים והרוסים ופתח מגבית לגיוס כספים לסיוע לעיתונאים באוקראינה. עד כה נאספו כ- 15,000 שקלים

איגוד העיתונאים של אוקראינה פנה למספר גורמים ישראלים וביניהם ארגון העיתונאים בבקשת סיוע מיידית לאור המצב הקשה של העיתונאים במדינה. הסיוע הנדרש הוא לטובת רכישת ציוד בסיסי, הגנה על עיתונאים שנותרו באזור הקרבות ומימון רילוקיישן של העיתונאים שעברו מאזורי הקרבות ועובדים ממערב המדינה.

בארגון העיתונאים פתחו בסוף השבוע (ו’) מגבית לטובת הקולגות שנמצאים במצב בלתי אפשרי בשבוע האחרון והם קוראים לכל מי שחופש העיתונות נוגע לליבו להירתם לטובת המגבית.

“ארגון העיתונאים בישראל, המיצג אלפי עיתונאים, מבקש לחזק את ידי העיתונאים האוקראינים והרוסים המתמודדים עם המלחמה ותוצאותיה. תפילותינו ותקוותנו שלוחות לעיתונאים האוקראינים שמדינתם מותקפת באכזריות והם פועלים בגבורה ובמסירות להביא לתושבי אוקראינה ולעולם כולו תמונת מצב אמינה של הזוועות המתרחשות במדינתם. ארגון העיתונאים בישראל פותח מגבית לגיוס כספים שיסייעו לעיתונאים באוקראינה בעבודתם, בתקווה שנוכל לעזור, ולו מעט, בשליחותם המסוכנת והחשובה”.

“אנו מזועזעים מהידיעות המגיעות אלינו מרוסיה, בדבר רדיפה אחר כלי תקשורת עצמאיים, ואחר עיתונאים אמיצים, שכל רצונם הוא לדווח חדשות אמת, הכוללות ביקורת שלטונית, עד כדי סגירתם או שינוי אופיים, כמו: Radio Echo of Moscow, TV Rain, Radio Silver Rain. אנו מקווים כי לא יאונה כל רע לעיתונאים החופשיים ברוסיה. לכל שוחרי החירות, חופש הביטוי וערכים דמוקרטיים, אנו שולחים מסר של תמיכה ותקווה לשלום ובריאות”.

עד כה נאספו כ- 15,000 שקלים. לתרומות לחצו כאן.

אתר kassit.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר [email protected]
נגישות