בעקבות הסרט בנטפליקס: משפחת לבייב תובעת את נוכל הטינדר

משפחת לבייב הגישה קובלנה פלילית כנגד סיימון לבייב, או בשמו האמיתי, שמעון חיות, בגין התחזות, לשון הרע ופגיעה בפרטיות של משפחת העסקים האמידה
סיימון לבייב, נוכל הטינדר | נטפליקס
סיימון לבייב, נוכל הטינדר | נטפליקס

הבוקר (ב’) הגישה משפחת לבייב קובלנה פלילית נגד סיימון לבייב (שמעון חיות), ואביו, יוחנן אהרון חיות. “הוא נוכל ורמאי ששינה את שמו למטרות פליליות”, נכתב. “תוך הזדהות כי הוא בן למשפחת לבייב ונטילת המוניטין של הקובלים, הנאשם עקץ, הונה, רימה, כיזב ופגע בנשים, גברים ועסקים בישראל ובעולם, כאשר מעשים אלו שויכו לקובלים בשל שם משפחתם”, נכתב בכתב התביעה שהוגש לבית משפט השלום בתל אביב.

משפחת לבייב טוענת לכמה סעיפי אישום: לשון הרע במזיד מצד לבייב – חיות, פגיעה בפרטיות במזיד ופגיעה בזכויות יוצרים בשני סימני מסחר במזיד. בית המשפט יכול להטיל על כל סעיף אישום בין שנה ל- 11 שנות מאסר.

“משפחת לבייב היא משפחה אמידה, ולה עסקים רבים. תקופה ארוכה מציג הוא מצג שווא כי הוא בנו של לב לבייב, ומקבל טובות הנאה רבות (בהן חומריות) והכול תוך עורמה ודברי כזב, כי הוא בן למשפחת לבייב, וכי משפחת לבייב תשלם ותישא בעלויות טובות הנאה אלו”. עוד טוענת המשפחה כי הוא השתמש בסימן המסחרי של חברת LLD DIAMONDS כדי “לגרום לקורבנותיו להאמין כי הוא אכן משתייך לחברת היהלומים ואף CEO החברה, כפי שהיה חותם הוא וכי הוא חלק ממשפחת לבייב”.

“אגב הזדהות כי הוא בן למשפחת לבייב ונטילת המוניטין של הקובלים, הנאשם עקץ, הונה, רימה, כיזב ופגע בנשים, גברים ועסקים בישראל ובעולם, כאשר מעשים אלו שויכו לקובלים בשל שם משפחתם”, נכתב עוד בקובלנה. “בין היתר, השתמש הנאשם ב”טינדר” על מנת לאתר נשים, ביצע עליהן מניפולציות רגשיות, הוציא מהן כספים בעורמה ולבסוף שכנע אותן להעביר לידיו סכומי עתק, ואל לאותן נשים לחשוש, שכן הוא בן למשפחת לבייב”.

“באחד המקרים במהלך 2017, לקח תמונה משותפת של לב לבייב עם ביתו איילת (אחת הקובלות) והוסיף את עצמו בתוכנת פוטושופ לתמונה, והציג אותה כהוכחה להיותו בן למשפחת לבייב”, נכתב עוד בקובלנה. בכך, טוענים בני משפחת לבייב שהוא גם פגע בפרטיותם וגם בזכויות היוצרים שלהם על התמונה.

עורכי הדין של משפחת לבייב סיכמו: “המוניטין של משפחת לבייב נפגע, הוא השפיל את המשפחה והטיל צל כבד על שמם בפני מוסדות פיננסיים. מאחר שמעשי הנאשם כה חמורים וזדוניים, ואף בימים אלו מציג עצמו הנאשם כ’סיימון לבייב’ וכ’מולטי מיליונר’ הקשור למשפחת לבייב, ואף ממשיך ‘להתפרנס’ ממעשיו הנלוזים, מוגשת נגדו קובלנה פלילית”.

התביעה מגיעה בעקבות סרט הדוקו “נוכל הטינדר” שיצא בנטפליקס ב- 2 בפברואר והגיע במהרה ל- 45.8 מיליון שעות צפייה ברחבי העולם במהלך השבוע הראשון של פברואר. הסרט הגיע למצעד עשרת המובילים של נטפליקס ב-92 מדינות, כולל ישראל וארה”ב.

נוכל הטינדר: נטפליקס בסרט תיעודי על המתחזה הישראלי

אתר kassit.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר [email protected]
נגישות