קבוצת פרטנר מדווחת על רווח נקי של 115 מיליון שקל בשנת 2021

עם עלייה במצבת מנויי הסלולר, כמו גם מנויי הסיבים האופטיים פרטנר דיווחה הבוקר על עלייה ברווחים
אבי צבי | צילום: ינאי יחיאל
אבי צבי | צילום: ינאי יחיאל

קבוצת התקשורת פרטנר דיווחה הבוקר על רווח נקי של 115 מיליון שקל בשנת 2021 ובסך הכל השנה הסתיימה עם רבעון של צמחית מנויים, לצד צמיחה ברווח וברווחיות.

בגזרת הסלולר זה הרבעון השלישי ברציפות של החברה שחלה צמיחה בהכנסות משירותים עם רווחיות אשר גבוהה מזו שהושגה ברבעון רביעי בשנת 2019, עוד בטרם השפעת נגיף הקורונה. מצבת מנויי הסלולר עלתה ב- 137 אלף מנויים ו- 22 אלף מנויים, בשנת 2021 וברבעון אחרון של השנה בהתאמה. בהכללת מנויי חבילות נתונים וחבילות דקות שיחה, שסופקו לתלמידים על ידי משרד החינוך עם תקופה מוגבלת של 12 חודשים, גדלה מצבת המנויים בשנת 2021 ב- 187 אלף, מהם ארבעת אלפים ברבעון האחרון של השנה.

מספר משקי הבית בבניינים המחוברים לתשתית הסיבים האופטיים של פרטנר הגיע ל- 700 אלף בסוף השנה, גידול של 235 אלף בשנת 2021 בהשוואה לגידול של 141 אלף בשנת 2020, פועל יוצא של תהליך האצת פרישת תשתית הסיבים האופטיים. מצבת מנויי הסיבים האופטיים עמדה בסוף השנה על 212 אלף, המגלם שיעור התחברות של כ- 30% מפוטנציאל הלקוחות בבניינים מחוברים, שיעור זהה לסוף השנה שעברה. מצבת מנויי הסיבים האופטיים גדלה ב- 73 אלף במהלך 2021 לעומת גידול של 63 אלף בשנת 2020. ברבעון האחרון לשנת 2021, גדלה מצבת מנויי הסיבים האופטיים ב- 20 אלף לעומת גידול של 19 אלף ברבעון הקודם וברבעון המקביל אשתקד.

בכוונת החברה להרחיב את הפרישה של תשתית הסיבים האופטיים בישראל שתספק למפעילות תקשורת בינלאומיות גישה ותמסורת בין המזרח הרחוק/מדינות המפרץ לאירופה ובכך לאפשר חלופה בת קיימא לחיבורים הקיימים כיום, כולל דרך תעלת סואץ. ההסכם הראשון עם מפעילת תקשורת בינלאומית לשירות כאמור נחתם בינואר 2022 ופרטנר מתכוונת להרחיב קו עסקים זה בעתיד.

בטלוויזיה מספר המנויים נותר ללא שינוי מרבעון קודם והסתכם ב- 226 אלף. סך הגידול השנה עמד על  15 אלף מנויים, זאת בעיקר לנוכח השפעת השינוי האסטרטגי עסקי בשירותי הטלוויזיה.

גב’ אסנת רונן, יו”ר דירקטוריון פרטנר, ציינה: “פרטנר מציגה היום תוצאות שנתיות מרשימות ומוכיחה רבעון אחר רבעון כי היא חברה חזקה, יציבה וצומחת. התוצאות העסקיות הן פרי עבודה מאומצת של יישום האסטרטגיה העסקית של החברה, המבוססת על צמיחה וביסוס עסקי הליבה של פרטנר – הסלולר והתקשורת הקווית, תוך שימת דגש על פרישה מואצת של רשת הסיבים העצמאית שלה וחיבור לקוחות לרשת. לצד צמיחה בתחום הסלולר, גידול ברווחיות ומאזן חזק, פרטנר ממוצבת כיום כקבוצת תקשורת מובילה ואטרקטיבית. בשם דירקטוריון פרטנר אני רוצה להודות למנכ”ל החברה, אבי צבי, להנהלה ולכל עובדי החברה על ההישגים והתוצאות הטובות”.

בהתייחסו לתוצאות הרבעון הרביעי 2021 ושנת 2021, ציין מר אבי צבי, מנכ”ל פרטנר: “פרטנר סיימה את שנת 2021 עם שיפור במדדים הפיננסיים העיקריים, וזאת חרף השפעות הקורונה המתמשכות ורמת התחרות הגבוהה הנמשכת בשוק התקשורת הישראלי. התוצאות משקפות את חשיבות הלקוח הנמצא במרכז העשייה של החברה. אנו מאמינים בשקיפות, בהוגנות ובהקשבה ללקוחות שלנו. לא בכדי, מגזר הסלולר ממשיך לגדול באופן עקבי במצבת המנויים, לאחר שברבעון הקודם חצה רף של 3 מיליון מנויים. פרטנר מחזקת את מעמדה כשחקנית תשתיות מובילה וככזו הוחלט על האצת קצב פרישת הסיבים האופטיים במטרה להגיע לכמיליון משקי בית מחוברים עד לסוף השנה, לרבות בפריפריה. בסלולר, בכוונת פרטנר להמשיך בהקמה המואצת של אתרי דור 5 במטרה להגיע לכיסוי של למעלה מ-40% מהאוכלוסייה עד לסוף השנה. גם בטלוויזיה, פרטנר נערכת לכניסתם הצפויה של שירותי סטרימינג בינלאומיים נוספים, עם מודל הסופר אגרגטור הייחודי לה. פרטנר מצטיינת בהון אנושי מהמעלה הראשונה ובעיקר בגמישות ויכולת להתאים את עצמה לעידן חדש ולתנאים משתנים, גם ברמה האנושית וגם ברמה הטכנולוגית. כחלק מהאסטרטגיה שלנו אנו משקיעים בסביבת העבודה ותגמול לעובדים. פרטנר גאה על חידוש ההסכם הקיבוצי לשלוש שנים נוספות, להירתמות של כלל העובדים חלק ניכר בתוצאות הפיננסיות המרשימות של שנת 2021. אני רוצה להודות לדירקטוריון של פרטנר בראשות יושבת הראש אסנת רונן על גיבוי מלא למהלכים שהוצאנו לפעול בשנה האחרונה”.

אתר kassit.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר [email protected]
נגישות