אחרי התחקיר: NSO הגישה תביעה נגד כלכליסט

כלכליסט לא השיבה למכתב ההתראה וחברת NSO הגישה כתב תביעה כנגד העיתון בגין לשון הרע. ב- NSO דורשים לחקור את האמת. "לא מדובר בתחקיר עיתונאי אלא בפרסום חד צדדי, מוטה וכוזב"
NSO | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
NSO | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חברת NSO הגישה הבוקר לבית המשפט בראשון לציון (א’) תביעת לשון הרע כנגד העיתון כלכליסט, זאת בהמשך למכתב ההתראה ששלחה NSO לעיתון והחלטת העיתון שלא להגיב.

כפי שהובהר במכתב ההתראה, דומה שלא מדובר בתחקיר עיתונאי אלא בפרסום חד צדדי, מוטה וכוזב, אשר קיבל הד פומבי בנסיבות המעלות חשש ממשי שמטרתו לשרת מטרות זרות לחלוטין למהותה של עיתונאות מקצועית, אחראית וחסרת פניות.

“הפרשה שזכתה לכינוי ״פרשת NSO” או ״תחקיר NSO והמשטרה” מעלה תמיהה בנוגע לאופן ביצוע ומהות סדרת התחקירים של ‘כלכליסט’, בראש ובראשונה, בשל העובדה שלא הוצגה שום ראיה שביכולתה לבסס את הטענות החמורות. חברת NSO אינה מפעילה את המערכות שבידי לקוחותיה ואינה חשופה למידע, מערכות הלקוח נמצאות אך ורק באתר הלקוח ומעולם לא הופעלו ב”ארכיטקטורת ענן” בשליטת NSO”, כך על פי כתב התביעה. “בניגוד לדברי הכזב שבחר העיתון לפרסם, המערכות שומרות ב”לוגים” תיעוד מלא של כל הפעולות שבוצעו על ידי הלקוח ואין ללקוח אפשרות לשנות או למחוק את התיעוד”.

עוד מציינת NSO כי ממצאי צוות הבדיקה בראשות המשנה ליועמ״שית לממשלה, שפורסמו בדו”ח ביניים מיום 21.2.2022, סותרים באופן מוחלט את הטענות שתוארו בכתבה צוות הבדיקה אישר שבסיס הנתונים הפנימי של המערכת שנמכרה למשטרה נמצא בשרתים המותקנים במשטרה; וכי אמנם המשתמש יכול למחוק רשומות בממשק המשתמש של המערכת במסגרת פעולות תחזוקה, אך לחברה קיימת היכולת לשלוף גם נתונים שנמחקו (בממשק המשתמש) משכבה של המערכת שנגישה לחברה ולה בלבד” ובה נמצאים הלוגים עצמם אשר מתעדים כל פעולה שבוצעה על ידי הלקוח.

“הבדיקה היסודית שנעשתה שומטת את הקרקע מתחת לניסיון הנוסף להטיל דופי בחברה ובעובדיה ומהווה הוכחה נוספת כי לא כל תחקיר עיתונאי בעל כותרות סנסציוניות אודות NSO, אכן מבוסס על ראיות”, נכתב.

ב- NSO מציינים כי הם מגישים את התביעה אך ורק למטרת חקר האמת והצגתו הפומבית, ועל כן הודיעה כי כל פיצוי אשר יפסק יועבר לטובת עמותות לרווחת ניצולי שואה ונפגעי ונפגעות תקיפה מינית.

“החברה גאה שטכנולוגיות פרי ידה משמשות למלחמה העיקשת בטרור, פשיעה חמורה ובפדופיליה בארץ ובעולם, והכל בהתאם לדין ולחוק המקומי. החברה לא תירתע מהניסיונות התדירים לפגוע בה ובעובדיה ותמשיך לפתח טכנולוגיות מתקדמות שתרומתן לבטחון בארץ ובעולם לא תסולא בפז”.

אתר kassit.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר [email protected]
נגישות