הורשעו תוקפי הצוות של כאן 11 בת”א במהלך מבצע “שומר חומות”

שני תושבי ת"א הורשעו בתקיפת עובד ציבור בניסבות מחמירות אחרי שתקפו צוות של התאגיד במהלך המבצע בעזה
התקיפה בשכונת התקווה בת"א. עדיין אין הסכמה על העונש

שופט בית משפט השלום בת”א, ירון גת, הרשיע בהתאם להודאתם, את יוסף פרץ ויוסף מעטוף, בתקיפת עובד ציבור בנסיבות מחמירות. בנוסף, הורשע פרץ בגניבה בנסיבות מיוחדת ומעטוף בסיוע לגניבה בנסיבות מיוחדות. זאת לאחר שבמהלך מבצע “שומר חומות” תקפו הנאשמים צוות של תאגיד השידור הציבורי בתל אביב.

במסגרת הסדר טיעון, הוגש כתב אישום מתוקן, על פיו במהלך מבצע “שומר חומות” הגיעו צלם וכתב, מטעם חטיבת הטלוויזיה של תאגיד השידור הציבורי כאן 11, לסקר את ההתרחשויות באחת מהשכונות בת”א. במהלך ההתרחשויות פנו פרץ ומשתתף אחר אל צוות התאגיד וביקשו מהם להפסיק לצלם, תוך שפרץ דוחף את המיקרופון וצועק לעברם: “למה אתם מצלמים פה? אל תצלמו פה. לך תצלם ברמלה לוד איפה שאנשים יורים. לא פה שיהודים שרים”.

למרות שהצוות החל להתרחק מהמקום, הלך פרץ לכיוונו תוך שהוא מזעיק את מעטוף, שהגיע למקום תוך מספר דקות. על אף שהצלם ביקש מפרץ להניח להם וציין בפניו כי הם הולכים, בזמן שעמדו בסמוך לאחד הבניינים באזור, היכה מעטוף את הצלם בראשו באמצעות קסדה, בנוסף נתן מכה עם הקסדה למצלמה שהייתה בידו של הצלם, אשר נפלה והתרסקה על המדרכה.

בסמוך התחיל פרץ לתקוף גם הוא את הצלם. במהלך ניסיונו להתגונן מעד הצלם ונפל, בעודו מתרומם הטיח מעטוף את הקסדה בראשו פעמיים נוספות, תוך שהצוות מתרחק מהם ונאלץ לרדת לכביש, בו נסעו מכוניות אותה עת. בהמשך נטל פרץ את המצלמה שהייתה על המדרכה והשניים נמלטו מהמקום.

במסגרת הסדר הטיעון לא הגיעו הצדדים להסכמה לגבי העונש.

ארגון העיתונאים מסר בתגובה: “מברכים על הרשעתם של תוקפי צוות השידור של כאן 11 היום בבית משפט השלום בת״א בתקיפת עובד ציבור בנסיבות מחמירות. מדובר בהרשעה תקדימית בעבירה מהמדרג הגבוה וזאת בעקבות הנחיית פרקליט המדינה שהחמירה את הענישה נגד תוקפי עיתונאים, אשר יצאה בין היתר בזכות פעילות הארגון מול רשויות האכיפה.

“חשוב לנהוג בחומרה יתרה נגד תוקפי עיתונאים, בעיקר בעת מילוי תפקידם. עיתונאים משרתים את האינטרס הציבורי, ויש לעשות הכל כדי לאפשר להם לפעול בחופשיות. נמשיך לפעול מול מערכת אכיפת החוק, הפרקליטות והמשטרה במטרה למנוע תקיפת עיתונאים״.

אתר kassit.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר [email protected]
נגישות