התאגיד לחדשות 12: שלמו או הסירו תוכן

במכתב אל היועצת המשפטית של חדשות 12 הלינו אנשי התאגיד על שימוש לא תקין בחומרי ארכיון שלהם במסגרת הכתבות "הסיפורים מאחורי הסדרות"
אלדד קובלנץ, מנכ"ל תאגיד כאן 11 | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
אלדד קובלנץ, מנכ"ל תאגיד כאן 11 | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בתאגיד השידור כועסים על חדשות 12 בשל סדרת הכתבות ״הסיפורים מאחורי הסדרות הגדולות״ שמשודרת השבע במהדורה המרכזית.

אתמול נשלח מטעם תאגיד השידורים הציבורי מכתב איום בתביעה, ובו הם דורשים להסדיר באופן מיידי את התשלום עבור החומרים מהכתבות שעסקו בסדרה ״קרובים קרובים״ ואף ציינו שתהיה להם דרישה זהה כלפי הפרק על ״עניין של זמן״ – שניהם חומרים הלקוחים מארכיון רשות השידור של תוכניות ששודרו בה.

במכתב ציינו בתאגיד כי בחדשות הפרו סיכום מוקדם לשימוש לצורך חדשותי בלבד ולא לצורך מגזיני.

״בשם מרשי, תאגיד השידור הישראלי (“התאגיד”), אני פונה אליכם בקשר לשימוש לא מורשה בקטעי ארכיון בתוכנית “הסיפורים מאחורי הסדרות – קרובים קרובים” (“התוכנית”), ששודרה אתמול”, נכתב מטעם משרד עו”ד של התאגיד ליועצת המשפטית של חדשות 12, דקלה בירן. “מרשי ער לסיכום שהיה בין הצדדים לגבי שימוש מוגבל בחומרים של הצדדים. אלא שהסיכום הוגבל לקטעים חדשותיים בלבד ובאורך של עד כחצי דקה. בפועל, בתוכנית נעשה שימוש בקטעים באורך מצטבר של כחמש דקות בחומרים שבבעלות התאגיד, וכל זאת במסגרת כתבה אחת בת פחות מ-15דקות(!)”

בנוסף, ביקשו במכתב עו”ד של התאגיד כי חדשות 12 יסדירו התשלום באופן מיידי או יסירו את החומרים לאלתר.

מחדשות 12 לא נמסרה תגובה.

אתר kassit.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר [email protected]
נגישות