אחרי התחקיר: רמי יהושע השעה עצמו מתפקיד יו”ר יהושע TBWA

בעקבות פרסום תחקיר על הטרדות מיניות ב"מקום הכי חם בגיהנום" הודיעה הפרסומאי רמי יהושע כי הוא משעה עצמו מתפקיד יו"ר המשרד שבבעלותו
אילוסטרציה | צילום: envato
אילוסטרציה | צילום: envato

בשבוע שעבר פרסמה שרון שפורר כתבת תחקיר ב”מקום הכי חם בגיהנום” על ההטרדות של רמי יהושע, יו”ר והבעלים של אחד ממשרדי הפרסום הגדולים בארץ, יהושע TBWA. העדויות שהתפרסמו בתחקיר נפרשות על פי 25 שנה, האחרונה שבהן מהשנה האחרונה. נשים איתן שוחחנו שפורר תיארו כיצד הוטרדו מינית על ידי יהושע ועשו הכל כדי להתחמק ממנו במהלך יום העבודה.

שפורר גם שוחחה עם יהושע, שהגיב לדברים: “היתה תלונה אחת שהיתה אצל המנכ”ל לפני חצי שנה בערך, והמנכ”ל מיד אמר לזו שהתלוננה שתפנה למשטרה. אני מאוד מקפיד על הדברים האלו. אני עובד 30 שנה, ואנחנו משרד מחבק ומשפחתי”.

כשאימת אותו שפורר עם העובדה כי יש לה תשעה סיפורים של נשים וגם גברים שסיפרו מה קורה במשרד, עם זה שעובדות רבות מתחמקות מלפגוש אותו ועל הליטופים תוך כדי שיחה, ליטופים מתחת לשולחן ודיבורים ואמירות מטרידות, הגיב יהושע כי:  “תשמעי, השאלה מה מפתיע אותי. זה שהיינו משרד מחבק ואני חיבקתי, לא מפתיע בכלל. זה שאמרנו כל מיני דברים זה לא מפתיע. אבל נגיעות זה דבר שאני מכחיש בכל תוקף… אני ממש לא מתנער מזה שהמשרד היה מחבק והיו אמירות. תזכרי שזו תקופה אחרת, היום כל דבר נתפס סקסיסטי או משהו כזה. בזמנו, לפני 10-15 שנים זה לא היה נראה או נתפס ככה”.

מכתב התגובה מעורכת הדין
מכתב התגובה מעורכת הדין

בעקבות התחקיר שלח יהושע מייל לכלל העובדים בו האשים את המתחרים בענף הפרסום על כך שהם עומדים מאחורי התחקיר: “התפרסמה היום כתבה באתר של שרון שפורר בנושא התנהלות לא תקינה במשרד. אנחנו יודעים איך להתמודד. המתחרים מנסים לפגוע בנו בכל דרך ובכל אמצעי. כולכם מכירים אותי כאיש עבודה, חברה וכנעים הליכות. אני מבקש להמשיך ולעשות את העבודה על הצד הנעים והטוב ביותר, כמשפחה וכמשרד סופר מקצועי. נעבור את התקופה ה מורכבת הזו, ונמשיך , כרגיל, לשרת את הלקוחות שלנו. ממה שנמסר לנו מדובר בתלונות אנונימיות , במידה וכך הדבר הרי שתלונות אנונימיות לא ישברו את רוחנו. אנחנו מטפלים בכתבה בדרכים משפטיות וחוקיות”.

אתמול בערב השתנתה דעתו של יהושע, כפי שפורסם בגלובס, והוא בחר לנקוט בטקטיקה שונה. “אני מבקש להתנצל מעומק ליבי בפני כל מי שנפגע ממני. מעולם לא הייתה לי כוונה לפגוע באף אישה ואיש, עובדת או עובד והפרסומים גרמו לי לכאב וצער אישי”, כתב במייל שנשלח לעובדי החברה. “מתוך מקום של רצון וצורך בחשבון אישי ואחריות כלפיכם וכלפי לקוחות החברה, אני משעה את עצמי לאלתר מתפקיד היו”ר, יגאל ברקת ימלא את מקומי”.

המייל שנשלח לעובדים
המייל שנשלח לעובדים

יהושע מחזיק ב- 75% ממניות משרד הפרסום שבבעלותו, כאשר היתרה מוחזקת על ידי TBWA. במכתב לא פירט יהושע לכמה זמן הוא משעה את עצמו ולא ברור כיצד יתנהלו הדברים, כשלמעשה, הוא הבעלים של המשרד.

אתר kassit.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר [email protected]
נגישות