עמותת הצלחה להנדל: פעל מיד להשלמת המינויים ברשות השנייה

מזה קרוב לשלוש שנים שמועצת הרשות השניה רצה על אדרנלין ובהרכב חסר. עוד לפני כניסתו הרשמית לתפקיד נשמעים הקולות הקוראים לשר התקשורת הנכנס להשלים את המינויים, גם אם יוחלט לקדם את "ברית המועצות"
עתיד גלצ נידון אצל יועז הנדל, אין החלטה קונקרטית
כוונות סגירת לא יכולות להחליף מועצה בלתי מתפקדת. שר התקשורת יועז הנדל (צילום: מערכת כסית)

עמותת “הצלחה” לקידום חברה הוגנת פנתה הבוקר (שני) לשר התקשורת הנכנס – החוזר – ד”ר יועז הנדל בבקשה שיפעל מיידית להשלמת המינויים החסרים במועצת הרשות השנייה, בראשם אלה של היו”ר הקבוע. יושבת הראש המכהנת, יוליה שמאלוב ברקוביץ’, מונתה באוקטובר 2017 מקום של אווה מדז’יבוז’ וכהונה שאמורה הייתה להסתיים ב-2018 לא הוארכה על ידי שר התקשורת לשעבר איוב קרא, בעקבות ביקורת על התנהלותה במהלך מיזוג רשת וערוץ 10. עם זאת, אי היציבות הפוליטית מנעה מינוי יו”ר קבוע – המועמדת המרכזית לתפקיד, קרן אוזן, התייאשה וויתרה – ושמאלוב ברקוביץ המשיכה בתפקידה חרף ביקורות על תפקודה מגורמים רבים.

מאז סיום כהונת המועצה הקודמת באוקטובר 2018 לא אושרו מינויים חדשים לתפקיד והחברים המכהנים בה כיום עושים זאת רק מכוח סעיף הרציפות. בנוסף, המועצה מונה בשנתיים וחצי אלה עשרה חברים בלבד ולא 15 כנדרש, משום שלא מונו חברים חדשים במקום אלו שעזבו על רקע הקפאון הפוליטי ששררה בישראל בתקופה זו.

במכתב ששלח היועץ המשפטי של העמותה עו”ד אלעד מן נכתב כי הצורך במינוי חברים חדשים למועצה “מתחדד נוכח המשימות הרבות המונחות לפתחה של הרשות השניה בימים אלו והנושאים הרבים הנחוצים דיון והכרעה על ידי מועצת הרשות. נזכיר כי רק לאחרונה ולאחר תקופה ארוכה בה לא כיהן מנכ”ל קבוע לרשות ורק בהתערבות בג”צ (בעתירה לה הייתה שותפה העמותה, ע.ק.) מונתה מנכ”לית קבועה לרשות השניה והסדר הטוב והדין מחייבים את השלמת מינוי מוסדות הקבע הסדירים של הרשות השניה”.

עוד נכתב, כי גם אם בקרוב יוחלט לקדם בחקיקה את איחוד מועצת הרשות השניה עם מועצת הכבלים והלווין – יוזמה המוכרת כ “ברית המועצות”, נמצאת על הפרק כבר יותר מעשרים שנה וככל הנראה תוצע גם במסגרת דו”ח פולקמן – אין בכך כדי לבטל את סמכות המינוי של השר בהתאם לחוק הקיים.

אתר kassit.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר [email protected]
נגישות